O nas

Grupę Kapitałową Śnieżka tworzą podmioty operujące na rynku farb i lakierów. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Grupy zlokalizowanych w czterech krajach – w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi) wytwarza się rocznie około 190 mln kg (szacowana wartość, uwzględniająca powiększenie się Grupy o Poli-Farbe) różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej na rynek krajowy oraz rynki zagraniczne.

Co nas wyróżnia?

Wyroby Grupy są dedykowane do dekoracji i ochrony różnego rodzaju podłoży. Na koniec 2019 roku Grupa zatrudniała 1 377 pracowników – szczegółowe informacje na ten temat zostały przedstawione w punkcie 3.3.1 Sprawozdania.

Grupa Kapitałowa Śnieżka to lider rynku farb i lakierów w Polsce w segmencie wyrobów dekoracyjnych1, jeden z największych graczy na rynku farb dekoracyjnych na Węgrzech, jeden z liderów w produkcji farb na Ukrainie2, a także jeden z wiodących producentów w segmencie szpachli gipsowych na Białorusi3. Grupa Kapitałowa Śnieżka jest klasyfikowana do grona 25 największych producentów farb w Europie (wg. magazynu "European Coatings"), będąc jednocześnie jedynym reprezentantem branży w środkowo-wschodniej części kontynentu.

Dzięki pracy wykwalifikowanej kadry i współpracy z renomowanymi, międzynarodowymi dostawcami surowców, w Grupie tworzone są innowacyjne rozwiązania, gwarantujące najwyższą jakość oferowanych wyrobów. Śledząc światowe trendy w aranżacji wnętrz oraz współpracując z projektantami i architektami, Grupa oferuje najwyższej jakości produkty, których bogata kolorystyka jest źródłem inspiracji dla użytkowników w kilkudziesięciu krajach. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA (spółka dominująca) oraz jej spółki zależne.

1 Polski Związek Producentów Farb i Klejów, 2019.

2 Chem-Courier, 2018.

3 Estymacja własna, 2019.

Poprzednie List Prezesa
Następne Strategia, wizja i misja